EN KURALLARı OF C# OBJECT KULLANıMı

En Kuralları Of C# Object Kullanımı

En Kuralları Of C# Object Kullanımı

Blog ArticleGâh birbirinin alegori kullanılmalarına mukabil, derslik ve nesne farklı şeylerdir. Dershane bir nesne türü tanılamamlar, fakat nesnenin kendisi bileğildir. Nesne, bir derslikı kök vadi konkre bir varlıktır ve ara sıra bir derslikın örneği olarak adlandırılır.

HotkeyField=Bir birleşimi veya sıra hızlı bir şekilde bir fiil akdetmek üzere kullanıcıların sağlayıcı bir kısayol tuşu kullanılmak üzere tuş vuruşu girmesini sağlayan bir hot anahtar saha.

Internal: Denetçi, tek aynı derlemedeki sınıflar aracılığıyla erişilebilir hale gelir. Bu durumda, muayeneün erişimi bağlıdır ve sadece aynı derlemedeki vesair sınıflar aracılığıyla erişilebilir.

Object kullanmaında, data münasebeti sırasında injection hücumlarına karşı önlemler aldatmaınmalıdır. Özellikle, kullanıcı girdilerinin namuslu bir şekilde denetlenmemesi yahut çalışmalenmemesi yerinde bu tür tecavüzlar gerçekleşebilir.

AcceptTab                : VArsayılan değeri "false"'dır.şayet "true" yaparsanız Klavyeden Tab Tuşuna tabldığındaki özge nesnelere gitmez.

çünkü bu fonksiyon ile bir tag’ın kıymetini küfretmek yahut yaymak bir çok kodun çtuzakışmasına sonucu oluyor. Eğer Tag değeri yalnızca okunacak ise TagNameTable ve TagValueTable adlı diziler kullanılabilir.

Alert=Bu uyarı veya bir kullanıcı için bildirebilir koşşanlı.Bu gösteriş, bir uyarı gerçekleştirir ancak bir ileti kutusu, grafik, dayanıklı yahut neva kabilinden ayrıksı bir kullanıcı arabirimi öğesi ile ilişkili olmayan nesneler kucakin kullanın.

Şimdi burada Buttona tıkladığımızda listbox’a eklenecek olan haber MyShape dershaneındaki boş string ifadesi bileğil, MyCircle dershaneındaki “Drawed Circle” ifadesidir.

UseWaitCursor            : Cursorun form üzerine ulaştığında bekleme iconunu kazanmasını sağlamlar.

Sınıflardaki olayların yönetilmesi derunin event anahtar kelimesinin eklenmesi faydalı olacaktır.

TextBox'ın Text özelliğini öbür muta kaynaklarına veya bileğişçilikkenlere sargılayarak muta C# Object Kullanımı bağlaması yapabilirsiniz. Örneğin:

AutoSize: Button'un içeriğine kendiliğinden olarak ebat ayarlamasını etkinleştirir yahut devre dışı bırakır.

AutoCompleteMode         : Bu özellik ile kendiliğinden tamamlama konuleminin özellikleri ile ilgilidir ve şunları kızılır ve varsayılan olarak None değerini ciğererir.:

C# içerisinde önem meydan delegate konstrüksiyonsı çoğunlukla bellekteki metotların bir hikâye sonucu çalıştırılması muhtevain kullanılır.

Report this page